آوردن همسر، شریک حقوق مشترک، یا اعضای خانواده به کانادا

[vc_accordion style=”square-inverted”][vc_accordion_tab title=”آنچه در این صفحه می خوانید” tab_id=”1648145255179-c4eb0acc-e0de”][/vc_accordion_tab][/vc_accordion]

آیا به این فکر می کنید که همسر یا شریک حقوق مشترک یا دیگر اعضای خانواده تان را دعوت کنید تا به شما در کانادا بپیوندند؟

سیاست مهاجرت سخاوتمندانه کانادا به برخی از اعضای خانواده دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا برای کار و/یا تحصیل به کانادا بیایند.

تعریف عضو خانواده

برای اهداف این صفحه، “عضو خانواده” به همسر، شریک زندگی مشترک / زناشویی و فرزندان تحت تکفل اطلاق می شود.

ویزای بازدید کنندگان

شهروندان برخی کشورها و مناطق برای ورود به کانادا به عنوان بازدیدکننده به ویزای اقامت موقت (TRV) نیاز دارند. ویزا را نمی توان در بدو ورود به کانادا درخواست کرد و در برخی موارد ممکن است معاینه پزشکی لازم باشد. این می تواند زمان پردازش قابل توجهی را به برنامه شما اضافه کند.

شهروندان برخی کشورها نیازی به TRV ندارند، اما از ۱۰ نوامبر ۲۰۱۶، اکثر افراد معاف از ویزا به مجوز الکترونیکی سفر (eTA) نیاز دارند. استثناء اصلی شهروندان ایالات متحده هستند که نه به TRV نیاز دارند و نه eTA.

مجوز کار برای همسر

دانشجویان تمام وقت دارای مجوز تحصیل معتبر می توانند به همسر یا شریک زندگی مشترک خود کمک کنند تا اجازه کار نامحدود را درخواست کنند. اجازه کار نامحدود همسر یا شریک حقوق مشترک دانشجوی بین المللی را قادر به کار خواهد کرد، و معمولاً برای تمام طول مجوز تحصیل دانشجو معتبر است. برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، دانشجو باید تمام وقت تحصیل کند، و مجوز تحصیل معتبر در:

  • یک مؤسسه عمومی فوق متوسطه؛ یا
  • مؤسسه خصوصی پس از ثانویه که تحت قوانین و مقرراتی مشابه یک مؤسسه دولتی فعالیت می کند و نیمی از بودجه عملیاتی کلی خود را از کمک های بلاعوض دولتی دریافت می کند. یا
  • یک موسسه خصوصی که طبق قانون استانی مجاز به اعطای مدرک است.

این مجوز کار نامحدود به صاحب خود اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند، و نیاز به پیشنهاد کار، یا ارزیابی تاثیر بازار کار ندارد. به خاطر داشته باشید، این اجازه کار باز ممکن است مشاغل خاصی (مانند شغل در مدارس یا بیمارستان ها) را مستثنی کند مگر اینکه معاینه پزشکی ارائه شود.

زمان و مراحل درخواست اجازه کار همسر

دفاتر ویزای کانادا در خارج از کشور به طور کلی قادر به پردازش یک درخواست برای مجوز کار در همان زمان به عنوان درخواست مجوز تحصیلی. در چنین مواردی علاوه بر هزینه های پردازش مجوز تحصیلی، متقاضی (ها) باید شامل هزینه های پردازش مجوز کار نیز باشد.

برعکس، همسر یا شریک حقوق مشترک ممکن است به عنوان بازدید کننده به کانادا بیاید و سپس پس از ورود درخواست مجوز کار کند. برای شهروندان کشورهایی که نیاز به TRV ندارد، این درخواست اجازه کار ممکن است در یک بندر ورودی کانادا انجام شود. در برخی موارد، شهروندان کشورهای مورد نیاز ویزا نیز ممکن است به یک درخواست بندر ورود فکر کنند.

کودکان خردسال و قوانین مجوز تحصیل در کانادا

اگر شما یا همسر یا شریک زندگی مشترک تان در حال حاضر در کانادا هستید، فرزند خردسال شما ممکن است بدون اجازه تحصیل در سطح پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه تحصیل کند. هنگامی که کودک به سن اکثریت در استان خود می رسد، با این حال، او باید برای ادامه تحصیل در کانادا درخواست مجوز تحصیل کند. این برنامه کاربردی می تواند از داخل کانادا تکمیل شود. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما مشورت کنید.

هنگام درخواست از خارج از کانادا، باید برای مجوز تحصیل فرزند خود در یک دفتر ویزای خارج از کشور کانادا درخواست دهید.

چگونه با هم درخواست دهیم

اگر قصد دارید خانواده خود را در حین تحصیل به کانادا بیاورید و همزمان وارد کانادا می شوید، می توانید یک درخواست برای کل خانواده پر کنید. اگر درخواست‌های مختلف مجوز (مثلاً مجوز تحصیل و اجازه کار همسر یا شریک زندگی مشترک) دارید، به اسناد اضافی نیاز دارید و باید هزینه‌های اضافی (مانند هزینه اضافی برای مجوز کار) درج کنید.

موارد اضافی

اگر می‌خواهید شرایط خود را در زمانی که در کانادا هستید تمدید یا تغییر دهید، باید یک درخواست جداگانه تکمیل کنید. اطمینان حاصل کنید که تاریخ انقضای مجوز تحصیل خود را بررسی کنید و اگر می خواهید اقامت خود را تمدید کنید، حداقل ۳۰ روز قبل از آن تاریخ درخواست دهید.

آیا کودک به مجوز تحصیل نیاز دارد؟

کودکان همراه با بزرگسالانی که با مجوز کار یا تحصیل در کانادا هستند، می توانند بدون مجوز تحصیل در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه در کانادا تحصیل کنند.

آیا کودک نیاز به مجوز تحصیل دارد؟

  • کودکانی که یک بزرگسال را همراهی می کنند که در کانادا در محل کار یا اجازه تحصیل است، ممکن است بدون اجازه تحصیل در سطوح پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه در کانادا تحصیل کنند.یک نهاد عمومی پس از متوسطه؛ یا
  • یک نهاد خصوصی پس از متوسطه که تحت همان قوانین و مقررات یک نهاد عمومی فعالیت می کند و نیمی از بودجه عملیات کلی خود را از کمک های مالی دولت دریافت می کند؛ یا
  • یک موسسه خصوصی مجاز به اساسنامه استانی برای کنفرانس مدارک تحصیلی است.
  • این مجوز کار باز به حامل خود اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند، و نیاز به پیشنهاد کار، یا ارزیابی تاثیر بازار کار ندارد. به خاطر داشته باشید، این اجازه کار نامحدود ممکن است مشاغل خاصی (مانند شغل های مرتبط با مدارس یا بیمارستان ها) را مستثنی کند مگر اینکه معاینه پزشکی ارائه شود.

اگر فرزند…

اسناد مورد نیاز

مجوز تحصیل مورد نیازاست؟

یک شهروند کانادایی باشد گذرنامه، کارت شهروندی، یا شناسنامه خیر
یک مقیم دائم کانادا باشد ثبت فرود (IMM 1000)، تایید اقامت دائم (IMM 5292) یا کارت اقامت دائم خیر
دارای ملیتی خارجی همراه با پدر و مادر با وضعیت بازدید کننده باشد مهر بر گذرنامه کودک یا گذرنامه پدر یا مادر که کودک بر روی آن به عنوان پسر یا دختر ذکر شده است بله
به تنهایی، یا با پدر و مادری که مقیم موقت است و مجوز تحصیل یا کار دارد گذرنامه کودک یا فرزند ذکر شده در گذرنامه پدر و مادر. کودک ممکن است سابقه بازدید کننده داشته باشد. والد دارای مجوز تحصیل یا کار است. (به یادداشت زیر نگاه کنید) خیر
متقاضی پناهندگی بوده، چه با پدر و مادر همراه باشد و چه نه تعیین نامه واجد شرایط بودن از مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC). گذرنامه کودک یا فرزند ذکر شده بر روی گذرنامه پدر و مادر، یا هر گونه سفر یا اسناد هویتی در دسترس است. همچنین ممکن است یک سند IRCC منقضی شده داشته باشد. خیر
در کانادا بدون وضعیت باشد گذرنامه کودک یا فرزند ذکر شده بر روی گذرنامه پدر و مادر، یا هر گونه سفر یا اسناد هویتی در دسترس است. همچنین ممکن است یک سند IRCC منقضی شده داشته باشد. خیر

 

توجه: ممکن است کودک هنگام ورود به کانادا دارای سابقه بازدید یا مجوز تحصیل باشد. اگر کودک فقط سابقه بازدید یا مهر ورود به کانادا را در گذرنامه خود داشته باشد، مجاز به تحصیل بدون مجوز تحصیل است.

آیا می توانم والدینم را در حین اخذ مجوز تحصیل بیاورم؟

در حین دریافت مجوز تحصیل، دانشجویان بین المللی می توانند از والدین خود دعوت کنند تا با ویزای اقامت موقت (TRV) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) که به والدین (والدین) اجازه سفر به کانادا را می دهد، از آنها بازدید کنند.

[vc_text_separator title=”آخرین اخبار”][ra_latest_posts style=”thumbnail-left” post_type=”post” posts_per_page=”10″]

Menu