تحصیل در کانادا: استان ها و مکان ها

[vc_accordion style=”square-inverted”][vc_accordion_tab title=”آنچه در این صفحه می خوانید” tab_id=”1648145255179-c4eb0acc-e0de”][/vc_accordion_tab][/vc_accordion]

در سراسر ۱۰ استان خود، شش منطقه زمانی، بسیاری از شهرها و شهرها، و موسسات آموزش عالی متعدد، کانادا همه آن را دارد. اما در کجای کانادا می خواهید تحصیل کنید؟ در مقایسه با دیگر کشورهای صنعتی در سراسر جهان، تحصیل در کانادا دارای مجموعه ای منحصر به فرد از مزایای است. با شهریه با کیفیت و مقرون به صرفه، شهرها و شهرهای امن، گزینه های اشتغال (چه در طول دوره تحصیلی و چه پس از آن)، و به عنوان مسیری برای مهاجرت دائمی، تصمیم به تحصیل در کانادا می تواند یک تصمیم تغییر دهنده زندگی باشد.

در هنگام تصمیم گیری در مورد یک محل تحصیلی در کانادا بسیار باید در نظر گرفت. برخی از مردم کالج ها و دانشگاه های بزرگ را در شهرهای بزرگ و شلوغ ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر صمیمیت یک شهر کوچک را ترجیح می دهند. شهریه و هزینه زندگی چقدر قابل توجه است؟ آیا شما با چشم انداز بلند مدت برای کار پس از فارغ التحصیلی به کانادا می روید و شاید برای اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا درخواست کنید؟ هر استان کانادا مزایای منحصر به فردی برای دانشجویان آینده نگر بین المللی دارد.

همه این مسائل، و بیشتر، در این بخش استان ها و مکان ها برخورد می شود. ما صفحاتی را در مورد هر استان کانادا و موسسات آموزش عالی آن اختصاص داده شده است. از اینجا می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و مسیر روشن خود را برای تحصیل در کانادا آغاز کنید.

 • تحصیل در آلبرتا
 • تحصیل در بریتیش کلمبیا
 • تحصیل در مانیتوبا
 • تحصیل در نیوبرانزویک
 • تحصیل در نیوفاندلند
 • تحصیل در نوا اسکوشیا
 • تحصیل در انتاریو
 • تحصیل در جزیره پرنس ادوارد
 • تحصیل در کبک
 • تحصیل در ساسکاچوان

سوالهای رایج؛

دریافت پذیرش از یک موسسه آموزشی در کانادا

پس از انتخاب یک موسسه آموزشی و برنامه تحصیلی در کانادا، متقاضی نیاز به دریافت پذیرش در مدرسه انتخابی خود خواهند داشت. آماده سازی یک برنامه کاربردی برای یک برنامه تحصیلی کانادایی گامی بسیار مهم در سفر برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در کانادا است. در حالی که شرایط و روش های پذیرش دقیق از مدرسه به مدرسه متفاوت است، عوامل زیر همه باید در هنگام آماده سازی یک برنامه مورد توجه قرار گیرد. این مهم است که توجه داشته باشید که دانش آموزان آینده نگر مایل به تحصیل در کانادا ابتدا باید به یک برنامه تحصیلی در یک موسسه   یادگیری تعیین شده (DLI) اعمال می شود.

الزامات زبان

دو زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی هستند. برای واجد شرایط بودن برای یک برنامه دانشگاهی، اکثر مدارس انگلیسی زبان ممکن است از دانش آموزانی که زبان انگلیسی برای آنها زبان اول نیست بپرسند که یا آزمون امتحان انگلیسی را بگذرانند، مانند تدریس زبان انگلیسی به عنوان آزمون زبان خارجی (TOEFL)، سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (IELTS) یا آزمون زبان انگلیسی دانشگاهی کانادا  (CAEL)، یا ثبت نام در برنامه زبان خود،  یا در یک مدرسه شریک ESL. موسسات فرانسوی زبان ممکن است درخواست آزمون شناخته شده فرانسوی کنند، یا این نهاد ممکن است روش های ارزیابی زبان خاص خود را داشته باشد.

الزامات ورودی

هیچ آزمون ورودی در سطح کانادا برای برنامه های تحصیلی پس از متوسطه وجود ندارد. هر موسسه استانداردهای پذیرش خود را تعیین می کند و صلاحیت هر متقاضی را به صورت انفرادی ارزیابی می کند. این مهم است که یک متقاضی تایید می کند که او با الزامات پذیرش یک برنامه تحصیلی در نظر گرفته شده قبل از ارائه یک برنامه در نظر گرفته شده است. نامزدها ممکن است برای کسب اطلاعات بیشتر با نهادهای فردی تماس گرفته و یا با وب سایت مربوطه مشورت کنند.

مهلت درخواست

مهلت درخواست از مدرسه به مدرسه متفاوت است، با برخی از مدارس پذیرش برنامه های کاربردی تنها در نقاط خاص در طول سال است. پس از ارائه درخواست، ممکن است چهار تا شش ماه طول بکشد تا تصمیمی از یک مدرسه دریافت شود. این مهم است که به یک برنامه به خوبی جلوتر از تاریخ شروع در نظر گرفته شده اعمال می شود، به منظور اطمینان از متقاضی زمان کافی برای به دست آوردن مجوز تحصیل و سفر به کانادا قبل از برنامه تحصیلی آغاز می شود. این فرایند می تواند بین هشت تا ۱۵ هفته طول بکشد. ایده خوبی است که جمع آوری اسناد و اطلاعات لازم را تقریباً یک سال پیش آغاز کنیم.

سال تحصیلی

سال تحصیلی معمولاً از سپتامبر تا مه اجرا می شود. برخی از مدارس در یک سیستم ترم یا سه ماهه هستند، با تمام دوره های موجود حتی در تابستان. موسسات دیگر ممکن است انتخاب دوره محدودتر و جدول زمانی را در طول ماه های تابستان ارائه دهند و اغلب ثبت نام در دوره های تابستانی اختیاری است. برخی از برنامه ها نیز دریافت ژانویه دارند.

تحصیل زبان انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم

دانشجویان آینده نگر بین المللی که به عنوان زبان فرانسه یا انگلیسی به عنوان زبان دوم در یک موسسه خصوصی در کانادا تحصیل می کنند، می توانند تأیید کنند که این برنامه از کیفیت خوبی در وب سایت زبان های کانادا استفاده می کند. این سازمان یک ارزیابی با کیفیت از مدارس زبان در سراسر کانادا ارائه می دهد و لیست هایی از برنامه ها و اعضای تایید شده را ارائه می دهد.

تشخیص نهاد/برنامه

در کانادا دولت های استانی و سرزمینی مسئول آموزش و پرورش هستند. از طریق قانون گذاری استانی، کالج ها تنظیم و تعیین می شوند و به دانشگاه ها حق اعطای مدرک داده می شود. دانشجویان بین المللی ملزم به پیگیری مطالعات در DLI؛ این وضعیت توسط استانی که نهاد در آن قرار دارد تنظیم می شود. قبل از درخواست در یک موسسه، دانشجویان آینده نگر بین المللی باید تایید کنند که موسسه مورد نظر یک DLI است. برای یک لیست کامل از تمام DLIs توسط استان، لطفا به لیست موسسه آموزشی تعیین شده مراجعه کنید. در حالی که رتبه بندی دولتی دانشگاه ها و کالج های کانادا وجود ندارد، بسیاری از نشریات آموزش و پرورش و منابع رسانه ای محبوب، موسسات کانادایی را به شدت در فهرست موسسات آموزش عالی در سراسر جهان رتبه بندی می کنند.

آموزش از راه دور

افراد قادر به آمدن به کانادا برای تحصیل در یک موسسه پس از متوسطه ممکن است مایل به در نظر گرفتن بسیاری از برنامه های آنلاین ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های کانادا. این برنامه ها می توانند با گرفتن برخی دوره های آنلاین قبل از ورود به کانادا، شروع سر در مدرک کانادایی، دیپلم یا گواهی نامه را در اختیار افراد قرار دهند. با اتمام این دوره ها، یک دانشجو ممکن است برای شرکت در یک موسسه برای سال دوم یا سوم یک برنامه تحصیلی وارد کانادا شود.

کمک های مالی

افرادی که برای تأمین مالی مطالعات کانادایی خود نیاز به کمک دارند، ممکن است به عنوان اولین گام با دولت کشور شهروندی خود تماس برقرار کنند. ممکن است بورسیه ها، وام های کم بهره، یا جوایز دیگری که واجد شرایط آن باشید وجود داشته باشد. علاوه بر این، دفتر کمک های مالی دانشگاه یا کالجی که می خواهید در آن شرکت کنید، ممکن است در موقعیتی برای ارائه کمک باشد. برخی موسسات ممکن است گزینه های تأمین مالی در دسترس دانشجویان بین المللی داشته باشند.

برای اینکه مشخص شود آیا می توان اعتبارات را از موسسه پس از متوسطه دیگری منتقل کرد، مهم این است که یک دانشجو با دانشگاه یا کالج کانادایی که قصد انتقال به آن را دارد تماس برقرار کند، چرا که هر موسسه سیاست خاص خود را در مورد اعتبارات انتقالی دارد. موسسه آموزشی فعلی یک دانشجو ممکن است با موسسات خاصی در کانادا توافق داشته باشد تا اجازه تشخیص اعتبار را دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد کمک های مالی برای دانشجویان بین المللی در کانادا.

درخواست

هنگامی که یک دانشجوی آینده نگر یک دانشگاه یا کالج کانادایی را انتخاب کرده است، ممکن است به وب سایت آن موسسه مراجعه کند یا با دفتر پذیرش برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی درخواست تماس بگیرید.

بسیاری از موسسات به صورت الکترونیکی به صورت آنلاین برنامه های کاربردی دریافت می کنند. به طور کلی، یک متقاضی می تواند ظرف چهار تا شش ماه پس از مهلت درخواست، تصمیمی در مورد درخواست دریافت کند. متقاضیان موفق نامه پذیرش دریافت خواهند کرد که ممکن است در درخواست مجوز تحصیل کانادا مورد استفاده قرار گیرد.

آماده شدن برای ورود به کانادا

قبل از خروج

آماده سازی و بسته بندی برای سفر شما به کانادا، هنگامی که به درستی انجام می شود، به موفقیت تجربه تحصیلی شما کمک خواهد کرد. با چیزهای زیادی که باید به یاد داشته باشید، مهم این است که زود شروع کنید و از ابزارها برای کمک به سازماندهی وقت خود و اولویت بندی مسئولیت هایتان استفاده کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

بدون مدارک زیر ممکن است اجازه سوار شدن به هواپیما، ورود به کانادا و یا شروع مطالعات خود را در کانادا را داشته باشید:

 • گذرنامه معتبر؛
 • ویزای اقامت موقت، در صورت نیاز؛
 • معرفی نامه (از دفتر ویزا که درخواست اجازه تحصیل خود را تایید) ، در صورت نیاز ؛
 • نامه خود را از پذیرش و اثبات محل اقامت;
 • اثبات بودجه کافی؛
 • اثبات بیمه مسافرتی؛ و
 • بلیط بازگشت به کشور خود را، در صورت نیاز.

به یاد داشته باشید: اسناد بالا باید بر روی فرد شما و یا در چمدان حمل خود را نگه داشته شود. علاوه بر مستندات اصلی، شما همچنین باید حداقل دو فتوکپی از هر یک از موارد بالا را به ارمغان بیاورد.

بسته بندی

پس از مرتب سازی مستندات مورد نیاز، باید به خودتان زمان کافی برای بسته بندی برای سفر خود را. مطمئن شوید که برای انجام تحقیقات کافی در مورد آب و هوا در شهر و یا شهر شما ساکن خواهد شد، و بسته لباس مناسب است. به منظور اطمینان بیشتر از ورود صاف، بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما در آوردن کالاهای محدود و یا ممنوع، از جمله محصولات غذایی نیست.

همانطور که در هر مقررات آداب و رسوم، همچنین توجه داشته باشید که شما باید بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار کانادا را به کانادا، و یا شما ممکن است خطر پرداخت جریمه، مجازات، و یا تشنج.

پول مهم است

در حالی که اکثر فرودگاه های کانادا یک ماشین تلر خودکار (دستگاه خودسر) خواهند داشت، توصیه می شود که شما حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار پول نقد، علاوه بر کارت اعتباری و بدهی، برای خریدهای اتفاقی، خدمات، یا موارد اضطراری پس از ورود به ارمغان بیاورید.

رزرو ترنسفر فرودگاهی / حمل و نقل

در شهرهای بزرگ کانادا علاوه بر تاکسی و اتوبوس، ممکن است مترو یا خطوط ریلی نیز وجود داشته باشد که بتواند شما را به محل اقامت خود نزدیک کند. با این حال، اکثر مدارس همچنین ارائه خدمات وانت فرودگاه است که با خیال راحت می تواند شما را به خانه، خوابگاه، و یا آپارتمان خود را تحویل دهد.

به یاد داشته باشید: اگر تاکسی می گیرید، به یاد داشته باشید که یک نوک ۱۰ تا ۱۵ درصدی برای راننده بیاورید.

[vc_text_separator title=”آخرین اخبار”][ra_latest_posts style=”excerpt-only” post_type=”post” posts_per_page=”10″]

Menu