برنامه نامزدهای استانی (PNP)

[vc_accordion style=”square-inverted”][vc_accordion_tab title=”آنچه در این صفحه می خوانید” tab_id=”1648145255179-c4eb0acc-e0de”][/vc_accordion_tab][/vc_accordion]

برنامه نامزد استانی (PNP) که در سال ۱۹۹۸ راه اندازی شد، دومین راه پیشرو برای مهاجرت به کانادا به عنوان کارگر ماهر پس از اکسپرس اینتری است. تقریباً هر استان و منطقه ای PNP را برای استقبال از کارگران ماهر از سراسر جهان برای کمک به تقویت اقتصاد خود اداره می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد PNP به پایین بروید.

مرور کلی

بر اساس قانون اساسی کانادا، دولت فدرال و هر استان و منطقه اختیارات مدیریت سیستم مهاجرت کشور را دارند.

به این ترتیب، برنامه نامزد استانی (PNP) به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهد تا افرادی را که مایل به مهاجرت به کانادا هستند و علاقه مند به اقامت در یک استان خاص هستند، معرفی کنند. تنها استثناء قلمرو نوناووت و کبک در شمال کانادا است. در عوض، استان کبک این اختیار را دارد که معیارهای انتخاب خود را برای مهاجرت اقتصادی ایجاد کند.

هدف اصلی PNP گسترش مزایای مهاجرت در سراسر کانادا است. قبل از راه اندازی PNP در سال ۱۹۹۸، اکثر مهاجران کانادا در انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا ساکن شدند. با این حال، از سال ۱۹۹۸، کانادا شاهد توزیع گسترده‌تری از مهاجرت در سراسر کشور بوده است زیرا استان‌های پریری (آلبرتا، ساسکاچوان، و منیتوبا) و استان‌های اقیانوس اطلس (نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، و نیوفاندلند و لابرادور) از مزایای بیشتری برخوردار بوده‌اند. موفقیت در جذب مهاجر تا حد زیادی به لطف PNP است.

هر PNP حداقل یک جریان مهاجرتی دارد که با سیستم انتخاب مهاجرت اکسپرس اینتری فدرال هماهنگ است. نامزدهای استانی که تحت این جریان‌های همسو با اکسپرس اینتری صادر می‌شوند به عنوان «نامزدهای پیشرفته» شناخته می‌شوند. مزایای استریم های پیشرفته PNP این است که به نامزدهای اکسپرس اینتری ۶۰۰ امتیاز اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) اعطا می کند که اساساً تضمین می کند که آنها یک دعوت نامه اقامت دائم تحت اکسپرس اینتری دریافت خواهند کرد. مزیت اصلی دیگر این است که آنها می توانند درخواست اقامت دائم خود را سریعتر، معمولاً ظرف شش ماه، توسط دولت فدرال بررسی کنند. راه دیگر برای به دست آوردن اقامت دائم از طریق PNP تحت یک جریان “پایه” است. در اینجا، شما مستقیماً برای یک جریان PNP درخواست می‌دهید و پس از دریافت نامزدی استانی، دولت فدرال درخواست اقامت دائم شما را بررسی می‌کند.

کووید -۱۹

استان ها و مناطق کانادا به فعالیت جریان های PNP مربوطه خود در سراسر همه گیری ویروس کرونا ادامه داده اند. این شامل پذیرش برنامه های جدید، صدور دعوت نامه PNP و پردازش درخواست ها می شود. برای دریافت آخرین به‌روزرسانی‌ها در مورد چگونگی تأثیر COVID-19 بر سیستم مهاجرت کانادا، اینجا را کلیک کنید.

برای کدام جریان های PNP واجد شرایط هستم؟

با بیش از ۸۰ جریان مهاجرت استانی، کشف مسیر مهاجرتی کانادا که به بهترین شکل برای شما مناسب است ممکن است چالش برانگیز باشد.

مزیت برنامه مهاجرت آلبرتا (AAIP)

برنامه مهاجرت آلبرتا که قبلاً با نام برنامه نامزد مهاجر آلبرتا (AINP) شناخته می شد شامل هشت جریان است که به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: یکی برای کارگران و دیگری برای کارآفرینان.  این استان نامزدی های استانی را برای اتباع خارجی که معیارهای خاص برنامه را دارند و قصد زندگی در استان پرایری را نشان می دهند، مطرح می کند. آلبرتا استانی مرفه و سرشار از زیبایی های طبیعی و منابع است. آلبرتا در غرب کانادا واقع شده است و دو شهر از بزرگترین شهرهای کانادا، کلگری و ادمونتون را در خود جای داده است و پرجمعیت ترین استان در میان سه استان پریری این کشور است. همچنین به عنوان یکی از زیباترین مناطق آمریکای شمالی با پارک های ملی معروفی مانند بنف و جاسپر شناخته می شود.

این استان برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا (AAIP) را که قبلاً برنامه نامزدی مهاجر آلبرتا بود، اجرا می کند. از طریق این برنامه، مهاجران بالقوه با ترکیب مناسبی از مهارت ها و تجربه کاری مورد نیاز استان ممکن است گواهی نامزدی استان آلبرتا را دریافت کنند.

جریان های مهاجرت آلبرتا

اگر مایل به مهاجرت به آلبرتا هستید، در حال حاضر هشت گزینه برای انتخاب دارید. این صفحه به شما کمک می کند تا بفهمید کدام جریان مهاجرت برای شرایط شما مناسب است.

 • جریان برای کارگران
 • جریان فرصت آلبرتا برای کارگران ماهری که در حال حاضر در یک شغل واجد شرایط در آلبرتا مشغول به کار هستند. جریان عمومی اکسپرس اینتری آلبرتا برای نامزدهای سیستم اکسپرس اینتری (EE) که دارای امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) حداقل ۳۰۰ هستند و در حال حاضر در یک شغل واجد شرایط کار می کنند.
 • مسیر فناوری شتاب آلبرتا تحت جریان اکسپرس اینتری قرار می‌گیرد و برای متقاضیانی که در حال حاضر در صنعت فناوری آلبرتا کار می‌کنند یا در ۳۸ شغل شناسایی شده توسط استان پیشنهاد شغلی از آن صنعت دریافت کرده‌اند، آزاد است.
 • Rural Renewal Stream برای نامزدهای دارای پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای آلبرتا برای کار در یک جامعه روستایی آلبرتا.

جریان برای کارآفرینان

 • Farm Stream برای کسانی که مایل به راه اندازی یک تجارت کشاورزی در آلبرتا هستند.
 • جریان کارآفرین فارغ التحصیل برای فارغ التحصیلان بین المللی یک موسسه تعیین شده پس از دوره متوسطه در آلبرتا، که مایل به راه اندازی کسب و کار در آلبرتا هستند.
 • جریان کارآفرین فارغ التحصیل خارجی برای اتباع خارجی که از خارج از کانادا فارغ التحصیل شده اند و مایل به راه اندازی کسب و کار در آلبرتا هستند.
 • Rural Entrepreneur Stream برای کارآفرینانی که می‌خواهند کسب‌وکاری را در یک جامعه روستایی آلبرتا راه‌اندازی کنند.

خلاصه ای از گزینه های AAIP

اتصال به استانآیا در حال حاضر درخواستی دریافت می کند؟آیا استریم با اکسپرس اینتری هماهنگ است؟آیا شغل مورد نیاز است؟دسته بندی
دارای سابقه کار در استانبلهخیربلهجریان فرصت آلبرتا
دارای سابقه کار در استان یا والدین، فرزند، برادر یا خواهری داشته باشید که مقیم دائم یا شهروند کانادایی آلبرتا باشندبلهبلهنهجریان اکسپرس اینتری آلبرتا
کار تمام وقت در آلبرتا یا داشتن یک پیشنهاد شغلی برای کار تمام وقت در آلبرتابلهبلهبلهمسیر فناوری تسریع شده
باید قصد داشته باشد و بتواند در جامعه تعیین شده در آلبرتا اقامت و کار کندبله*خیربلهجریان نوسازی روستایی
N/Aبلهخیرخیرجریان مزرعه
تحصیلات خود را در آلبرتا به پایان برساندبلهخیرخیرجریان کارآفرین فارغ التحصیل
N/Aبلهخیرخیرجریان کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی
باید نامه پشتیبانی جامعه از یک جامعه روستایی آلبرتای شرکت کننده داشته باشدبله*خیرخیرجریان کارآفرین روستایی

* آلبرتا در حال حاضر درخواست هایی را از جوامع علاقه مند به شرکت در برنامه می پذیرد. به محض اینکه لیستی از جوامع شرکت کننده توسط استان در دسترس قرار گیرد، در اینجا قرار خواهد گرفت.

جریان فرصت آلبرتا

اتباع خارجی شاغل در آلبرتا و فارغ التحصیلان بین المللی که تحصیلات خود را در یک مؤسسه تحصیلات تکمیلی تأیید شده آلبرتا به پایان رسانده اند، واجد شرایط درخواست نامزدی استانی تحت جریان فرصت آلبرتا هستند.

هزینه درخواست: ۵۰۰ دلار کانادا

چگونه کار می کند:

نامزدهای علاقه مند به جریان فرصت آلبرتا باید درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق پورتال آنلاین AAIP تکمیل کنند. پس از آن، از کاندیداها خواسته می شود که اسناد خاصی را بسته به شرایط فردی خود ارسال کنند و هزینه درخواست آنلاین را بپردازند.

حداقل الزامات:

 • باید مجوز کار معتبر داشته باشد؛
 • باید در یک شغل واجد شرایط در آلبرتا کار کنید که با تجربه کاری شما مطابقت دارد.
 • حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 4 یا ۵ بسته به شغل
 • حداقل مدرک دبیرستان؛
 • حداقل ۱۲ ماه سابقه کار در آلبرتا در ۱۸ ماه گذشته یا حداقل ۲۴ ماه سابقه کار در کانادا در ۳۰ ماه گذشته.
جریان اکسپرس اینتری آلبرتا

جریان اکسپرس اینتری به آلبرتا اجازه می دهد تا افرادی را که قبلاً در سیستم اکسپرس اینتری فدرال دارای مشخصات هستند، نامزد کند. افرادی که روابط خود را با آلبرتا نشان داده‌اند و مهارت‌های لازم برای کمک به رشد اقتصادی استان را دارند، می‌توانند از سوی استان برای ارسال درخواست دعوت شوند.

به کاندیداهای اکسپرس اینتری که نامزد استانی از آلبرتا می شوند، ۶۰۰ امتیاز CRS اضافی تعلق می گیرد. این عملاً دریافت دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم در قرعه کشی اکسپرس اینتری بعدی را تضمین می کند.

هزینه درخواست: ۵۰۰ دلار کانادا

چگونه کار می کند:

جریان اکسپرس اینتری آلبرتا فقط با دعوت کار می کند. کاندیداهایی که دارای پروفایل اکسپرس اینتری هستند ممکن است یک اعلان علاقه (NOI) را از دولت آلبرتا مستقیماً در سیستم فدرال دریافت کنند. نامزدهای دعوت شده پس از آن زمان محدودی دارند تا به استان اعلام کنند که مایلند برای انتخاب تحت این جریان در نظر گرفته شوند.

در صورت انتخاب، نامزدها با ارسال تمام مدارک مورد نیاز از طریق پورتال آنلاین AAIP، درخواستی از AAIP برای درخواست نامزدی استانی دریافت خواهند کرد.

حداقل الزامات:

 • باید در استخر اکسپرس اینتری باشد.
 • باید برای مهاجرت دائم به آلبرتا ابراز علاقه کرده باشد.
 • باید در شغلی کار کند که از توسعه و تنوع اقتصادی آلبرتا حمایت می کند.
 • حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 300.
مسیر سریع فناوری آلبرتا

مسیر فناوری شتاب آلبرتا یک برنامه مهاجرتی سریع برای متخصصان فناوری است که در سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال دارای مشخصات هستند و واجد شرایط ورود سریع آلبرتا هستند. از افرادی که تشخیص داده‌اند معیارهای واجد شرایط بودن جریان را دارند، دعوت می‌شوند تا فرم آنلاینی را در پورتال AAIP ارسال کنند تا تحت این جریان ارزیابی شوند. AAIP تأیید می کند که نامزد حداقل معیارهای واجد شرایط بودن را دارد و اگر چنین است، AINP از نامزد دعوت می کند تا برای نامزدی استانی درخواست دهد.

هزینه درخواست: ۵۰۰ دلار کانادا

چگونه کار می کند:

اگر در حال حاضر در حال کار یا پیشنهاد شغلی با یک کارفرمای صنعت فناوری آلبرتا در یک شغل فنی واجد شرایط هستند و الزامات تحت جریان ورود اکسپرس اینتری آلبرتا را برآورده می کنند، می توانند فرآیند درخواست را تحت مسیر تسریع شده آغاز کنند. برای انجام این کار، آنها باید یک فرم آنلاین از طریق وب سایت AAIP ارسال کنند. در صورتی که کاندیداها معیارهای جریان را داشته باشند، دعوت نامه ای از AAIP برای درخواست نامزدی استانی با ارائه کلیه مدارک مورد نیاز از طریق پورتال آنلاین AAIP دریافت می کنند.

حداقل الزامات:

 • باید یک پروفایل در استخر اکسپرس اینتری داشته باشد.
 • باید برای مهاجرت دائم به آلبرتا ابراز علاقه کرده باشد.
 • حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 300؛
 • باید در یک شغل فنی واجد شرایط در آلبرتا مشغول به کار یا پیشنهاد شغلی باشد.
جریان نوسازی روستایی

Rural Renewal Stream برای نامزدهایی است که از یک کارفرمای آلبرتا پیشنهاد شغلی برای کار در جوامع روستایی در آلبرتا دارند.

هزینه درخواست: ۵۰۰ دلار کانادا

چگونه کار می کند:

این جریان جامعه محور است، به این معنی که نامزدها ابتدا باید حمایت یک جامعه شرکت کننده در آلبرتا را کسب کنند. جوامع تعیین شده برای جذب و حفظ اتباع خارجی کار می کنند، کارفرمایان به آنها پیشنهاد شغلی می دهند، و جامعه مسئول اطمینان از اینکه نامزد دارای معیارهای جریان است، می باشد. سپس یک نامه حمایتی به تبعه خارجی ارائه می شود. هنگامی که تبعه خارجی تأییدیه را دریافت کرد، درخواست خود را به AAIP ارسال می کند.

حداقل الزامات:

 • برای کار در یک شغل واجد شرایط در یک جامعه تعیین شده، باید پیشنهاد کار تمام وقت معتبر یا قرارداد کاری از یک کارفرمای آلبرتا داشته باشد.
 • باید حداقل ۱۲ ماه سابقه کار تمام وقت در یک شغل واجد شرایط در ۱۸ ماه قبل از درخواست داشته باشید. این تجربه کاری می تواند ترکیبی از تجربه در آلبرتا، جاهای دیگر در کانادا یا خارج از کشور باشد.
 • باید حداقل الزامات زبان را برآورده کند.
 • حداقل تحصیلات دبیرستانی معادل استاندارد آموزشی کانادا؛
 • باید نشان دهند که بودجه کافی برای حمایت از خود و همه اعضای خانواده که به جامعه تعیین شده نقل مکان خواهند کرد، دارند.

جریان مزرعه

جریان کشاورز خوداشتغال برای داوطلبانی است که علاقه مند به مهاجرت به آلبرتا برای خرید یا راه اندازی یک تجارت کشاورزی هستند.

هزینه درخواست: ۵۰۰ دلار کانادا

چگونه کار می کند:

داوطلبان علاقه مند باید ابتدا طرح تجاری خود را به دولت آلبرتا ارسال کنند و منتظر دریافت تصمیم باشند. AAIP تصمیم خود را از طریق مشاوره با کشاورزی و جنگلداری آلبرتا برای اطمینان از امکان پذیر بودن طرح تجاری و برآورده شدن این پروژه با نیازهای صنعت کشاورزی آلبرتا استوار می کند. در صورت دریافت تصمیم مثبت، باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و فرم های مورد نیاز را برای دولت آلبرتا و اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) پر کنید.

حداقل الزامات:

 • مهارت های مدیریت مزرعه؛
 • منابع مالی کافی (حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلار کانادا)؛
 • طرح های سرمایه گذاری مستند شده در یک طرح تجاری پیشنهادی.
جریان کارآفرین فارغ التحصیل

جریان مهاجرت کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی آلبرتا برای فارغ التحصیلان بین المللی موسسات تحصیلات تکمیلی تایید شده آلبرتا است که علاقه مند به ایجاد یا راه اندازی یک تجارت در آلبرتا هستند.

هزینه درخواست: ۳۵۰۰ دلار کانادا

چگونه کار می کند:

کاندیداهای علاقه مند باید ابتدا یک ابراز علاقه (EOI) را از طریق پورتال آنلاین AAIP ارسال کنند. در عرض ۳۰ روز نمره EOI دریافت خواهید کرد و از کاندیداهای بالاترین رتبه خواسته می شود تا یک درخواست تجاری ارسال کنند.

یک درخواست تجاری باید ظرف ۹۰ روز پس از دریافت ایمیلی که از شما می خواهد آن را ارسال کنید تکمیل شود. همچنین باید تمام مدارک مورد نیاز را ارسال کنید

حداقل الزامات:

 • حداقل دو سال تحصیل تمام وقت در آلبرتا؛
 • مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی (PGWP) در زمان درخواست؛
 • حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 7.
 • باید یک کسب و کار جدید ایجاد کند یا یک تجارت موجود را با حداقل ۳۴٪ مالکیت راه اندازی کند.
جریان کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی

ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی آلبرتا برای فارغ التحصیلان بین المللی تحصیل کرده خارجی است که مایل به راه اندازی یک کسب و کار نوپا در آلبرتا و اقامت دائم کانادا هستند.

هزینه درخواست: ۳۵۰۰ دلار کانادا

چگونه کار می کند:

اگر به این برنامه علاقه مند هستید، باید با یک آژانس مشخص کار کنید. اگر شرایط لازم را داشته باشید، این آژانس برای شما توصیه نامه صادر می کند.

سپس باید توصیه نامه خود را همراه با ابراز علاقه (EOI) از طریق پورتال AAIP ارسال کنید.

آژانس همچنین گزارش کتبی در مورد ارزیابی خود از طرح تجاری پیشنهادی شما ارائه خواهد کرد. شما باید این گزارش را همراه با درخواست خود ارسال کنید.

آژانس های تعیین شده کدامند؟

 • استارت آپ های توانمند
 • پلتفرم کلگری

حداقل الزامات:

حداقل شش ماه تجربه کاری تمام وقت در مدیریت و/یا مالکیت کسب و کار؛

 • باید یک طرح تجاری با پیش بینی مالی داشته باشد.
 • باید تحصیلات پس از متوسطه از یک موسسه خارجی داشته باشد و دارای ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) باشد. مدرک باید در ده سال گذشته تکمیل شده باشد.
 • ارائه ۱۰ دقیقه ای فقط اسلاید که تجارت را توضیح می دهد و جزئیات آنچه را که سرمایه گذار می خواهد ببیند را توضیح می دهد.
 • حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 5.
 • اگر کسب و کار در یک مرکز شهری واقع شده است، باید حداقل ۳۴٪ مالکیت داشته باشد، یا اگر در خارج از کلگری یا ادمونتون واقع شده است، حداقل ۵۱٪ مالکیت داشته باشد.
 • باید حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار برای یک مرکز شهری یا ۵۰۰۰۰ دلار برای یک منطقه منطقه ای سرمایه گذاری کنید. امتیاز بیشتری برای سرمایه گذاری بالاتر تعلق می گیرد. اینها را می توان از سهام خود یا از یک موسسه مالی معتبر کانادایی، سرمایه گذاری خطرپذیر یا شرکت سرمایه گذاری فرشته تهیه کرد.
 • باید یک توصیه نامه از یک آژانس مورد تایید AAIP داشته باشد.
 • باید پول کافی برای راه اندازی کسب و کار خود و حمایت از خود و خانواده خود در کانادا داشته باشد.
جریان کارآفرین روستایی

Rural Entrepreneur Stream برای نامزدهایی است که مایل به راه اندازی کسب و کار در جوامع روستایی در آلبرتا هستند.

هزینه درخواست: ۳۵۰۰ دلار کانادا

چگونه کار می کند:

این جریان جامعه محور است، به این معنی که کارآفرینانی که مایل به ایجاد کسب و کار در روستایی آلبرتا هستند، ابتدا باید با یک جامعه شرکت کننده تماس بگیرند و یک بازدید اکتشافی را برنامه ریزی کنند. پس از بازدید اکتشافی، کارآفرین باید یک پیشنهاد تجاری حاوی اطلاعات کسب و کار و مزایای آن برای جامعه ارائه دهد. سپس یک نامه حمایتی به کارآفرین ارائه می شود. هنگامی که اتباع خارجی از حمایت جامعه برخوردار شدند، اظهار علاقه (EOI) را به AAIP ارسال می کنند.

حداقل الزامات:

 • حداقل ۳ سال تجربه به عنوان مالک/مدیر کسب و کار فعال یا حداقل ۴ سال تجربه به عنوان مدیر ارشد در ۱۰ سال گذشته؛
 • حداقل مدرک دبیرستان معادل استاندارد کانادایی با ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA)؛
 • حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 4 برای هر مهارت زبان انگلیسی یا Niveaux de compétence linguistique canadiens (NCLC) 4 برای هر مهارت زبان فرانسه.
 • حداقل دارایی خالص باید ۳۰۰۰۰۰ دلار باشد.
 • حداقل سرمایه گذاری ۲۰۰۰۰۰ دلار از حقوق صاحبان سهام خود نامزد (و/یا همسر/شریک حقوقی)؛
 • باید نامه حمایت اجتماعی از یک جامعه روستایی آلبرتای شرکت کننده داشته باشد.

سوالهای رایج

چگونه می توانم به آلبرتا مهاجرت کنم؟

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا، که قبلاً برنامه نامزد مهاجر آلبرتا (AINP) نامیده می شد، دارای هشت جریان مهاجرت است:

 • جریان فرصت آلبرتا برای کارگران ماهر
 • جریان اکسپرس اینتری آلبرتا برای نامزدهای دارای پروفایل اکسپرس اینتری؛
 • مسیر فناوری تسریع شده آلبرتا برای کارگران فناوری؛
 • Rural Renewal Stream برای نامزدهای دارای پیشنهاد شغلی در یک جامعه روستایی آلبرتا؛
 • آلبرتا فارم استریم برای کسانی که مایل به راه اندازی یک تجارت کشاورزی هستند.
 • جریان مهاجرت کارآفرین فارغ التحصیل برای فارغ التحصیلان بین المللی در آلبرتا که مایل به راه اندازی کسب و کار هستند.
 • جریان کارآفرین فارغ التحصیل خارجی برای فارغ التحصیلان بین المللی تحصیل کرده خارجی که مایل به راه اندازی کسب و کار در کانادا هستند.
 • Rural Entrepreneur Stream برای نامزدهایی که مایلند کسب و کاری را در یک جامعه روستایی آلبرتا راه اندازی کنند.

مرحله ۱: بسته به موقعیت خاص خود، جریانی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است. دریابید که آیا برای جریان انتخابی واجد شرایط هستید یا خیر.

مرحله ۲: درخواست خود را برای جریان انتخابی خود ارسال کنید.

مرحله ۳: نامزدی استانی را از آلبرتا دریافت کنید.

مرحله ۴: درخواست اقامت دائم را به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید.

درک تفاوت بین جریان های PNP پایه و جریان های PNP پیشرفته نیز مهم است.

جریان های پیشرفته با سیستم اکسپرس اینتری فدرال همسو هستند. در آلبرتا، فقط جریان اکسپرس اینتری آلبرتا بهبود یافته است. نامزدهای سیستم اکسپرس اینتری که علاقه خود را برای مهاجرت به آلبرتا ابراز می کنند ممکن است از دولت آلبرتا اطلاعیه علاقه دریافت کنند. سپس آنها دو هفته فرصت خواهند داشت تا به آن پاسخ دهند. در صورت انتخاب، باید از طریق پورتال AAIP درخواست دهند.

تمام جریان های فعلی دیگر در آلبرتا جریان های پایه هستند. این به این معنی است که آنها با Express Entry هماهنگ نیستند. افراد علاقه مند باید به جای انتخاب از طریق سیستم اکسپرس اینتری، از طریق پورتال AAIP استان، اظهار علاقه (EOI) را ارسال کنند.

آیا مهاجرت به آلبرتا آسان است؟

مهاجرت به آلبرتا یک راه حل مناسب برای همه نیست. آنچه ممکن است برای یک نامزد آسان باشد ممکن است برای دیگری سخت باشد. بنابراین توصیه می شود بسته به موقعیت خاص خود جریانی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

به عنوان مثال، اگر شما در حال حاضر در آلبرتا در یک شغل واجد شرایط کار می کنید، و می خواهید یک اقامت دائم شوید، ممکن است از طریق جریان فرصت آلبرتا واجد شرایط باشید.

اگر برای انتخاب بهترین راه مهاجرت به آلبرتا کمک می خواهید، با ما تماس بگیرید.

چه مشاغلی در آلبرتا مورد تقاضا هستند؟

مشاغل پرتقاضا در آلبرتا شامل مترجم، اپتومتریست، کابینت ساز، بهداشت دندان، متخصص تغذیه و متخصص تغذیه، کایروپراکتیک و سایر مشاغل می باشد.

زندگی در آلبرتا چگونه است؟

برخی از مزایای زندگی در آلبرتا شامل مالیات کمتر استانی و هزینه کمتر زندگی نسبت به سایر استان های محبوب است.

آلبرتا دستمزد بالاتری نیز ارائه می دهد. حداقل دستمزد در آلبرتا ۱۵ دلار در ساعت است. این بالاترین در کانادا (به جز نوناووت) است. آلبرتا به عنوان یکی از زیباترین نقاط آمریکای شمالی شناخته می شود. زمانی که استراحت دارید، ممکن است بتوانید از پارک های ملی معروف آن مانند بنف و جاسپر لذت ببرید.

آیا آلبرتا چند ملیتی است؟

بر اساس آخرین سرشماری کانادا در سال ۲۰۱۶، اقلیت های قابل مشاهده مانند آسیای جنوبی، چینی، سیاه پوست، فیلیپینی، آمریکای لاتین، عرب، آسیای جنوب شرقی، آسیای غربی، کره ای و ژاپنی بیش از ۲۳ درصد از جمعیت آلبرتا را تشکیل می دهند.

جمعیت بومی (شامل اولین ملل، متیس، اینوئیت در میان دیگران) ۶.۵ درصد دیگر را تشکیل می دادند.

پردازش درخواست آلبرتا من چقدر طول می کشد؟

زمان پردازش برای AAIP ممکن است متفاوت باشد.

هزینه زندگی در آلبرتا چقدر است؟

آلبرتا در مورد هزینه های زندگی مزایایی دارد. به عنوان مثال، هیچ حق بیمه مراقبت های بهداشتی استانی و هیچ مالیات فروش استانی (PST) وجود ندارد. این بدان معناست که شما فقط باید کالاها و خدمات (GST) را بپردازید که توسط همه افراد در کانادا پرداخت می شود. این ۵ درصد است. در استان های دیگر، هم GST و هم PST پرداخت می کنید. به عنوان مثال، در بریتیش کلمبیا، شما ۷٪ PST و ۵٪ GST خواهید داشت، که به این معنی است که ۱۲٪ مالیات بر فروش می پردازید. علاوه بر این، آلبرتا تخفیف و اعتبار مالیاتی را ارائه می دهد که به امور مالی شما کمک می کند.

آیا حقوق در آلبرتا بالاتر است؟

آلبرتا درآمد خانواده بالاتری نسبت به بقیه کانادا دارد.

طبق نظرسنجی درآمد کانادا در سال ۲۰۱۸، خانواده‌های آلبرتا پس از کسر مالیات به طور متوسط ​​۹۸۴۰۰ دلار درآمد داشتند. متوسط ​​​​کانادا ۸۴۹۰۰ دلار است.

آیا گزینه های مختلفی برای آموزش مدرسه وجود دارد؟

بله. آلبرتا بسته به زبان یا مذهب گزینه های زیادی برای تحصیل در مدرسه دارد. به عنوان مثال، بسیاری از گزینه های تحصیلی فرانسوی زبان در آلبرتا وجود دارد.

آیا آلبرتا جای خوبی برای تحصیل است؟

آلبرتا ۲۶ دانشگاه و کالج برای انتخاب دارد. بر اساس رتبه بندی جهانی آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۲۱، دانشگاه آلبرتا در بین ۶ دانشگاه برتر کانادا و ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه کلگری در بین ۱۰ دانشگاه برتر کانادا و ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دولت آلبرتا به هزینه های تحصیلی برای دانشگاه ها و کالج ها یارانه پرداخت می کند. این هزینه ها در سراسر استان متفاوت است، بنابراین توصیه می شود هزینه های شهریه را در وب سایت آنها بررسی کنید.

آیا در آلبرتا سرد است؟

آلبرتا آفتابی ترین استان کانادا است. بر اساس وب سایت آلبرتا، این استان در شمال ۱۹۰۰ ساعت و در جنوب ۲۳۰۰ ساعت آفتابی دارد. زمستان ها خشک، آفتابی و سرد است. تابستان ها گرم و مرطوب تر است. ادمونتون تغییرات شدید دمایی دارد. در ژانویه، دمای هوا ۱۴- و -۵۱ درجه سانتیگراد است. به گفته بریتانیکا، در ماه جولای، دمای آنها ۱۶ و ۳۵ درجه سانتیگراد است.

آیا بهداشت و درمان در آلبرتا رایگان است؟

ساکنان آلبرتا می توانند از طریق طرح بیمه بهداشت و درمان استان آلبرتا (AHCIP) از پوشش کامل خدمات پزشکی ضروری پزشکی، و همچنین برخی از خدمات بهداشتی دندانپزشکی و جراحی دهان برخوردار شوند. بسیاری از خدمات پزشکی مانند خدمات مورد نیاز پزشکی، خدمات تشخیصی مورد نیاز پزشکی (روش‌های آزمایشگاهی، رادیولوژی، و سایر روش‌ها) و ویزیت‌های روانپزشکی و همچنین سایر خدمات کاملاً تحت پوشش قرار می‌گیرند. بسیاری از خدمات بیمارستانی نیز به طور کامل تحت پوشش قرار می گیرند، مانند اسکان، غذا، داروهای تجویز شده در بیمارستان، استفاده از اتاق عمل، اتاق مراقبت، رادیوتراپی، فیزیوتراپی و امکانات بیهوشی و غیره. خدمات پزشکی و اقامت در بیمارستان و ویزیت ها یا به طور کامل تحت پوشش هستند، تا حدی تحت پوشش هستند یا تحت پوشش قرار نمی گیرند.

حداقل امتیاز CRS برای آلبرتا چقدر است؟

حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای جریان اکسپرس اینتری آلبرتا ۳۰۰ است.

آیا می توانم برای آلبرتا PNP بدون پیشنهاد شغلی اقدام کنم؟

بله. برای چهار مورد از پنج جریان مهاجرت آلبرتا نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

با این حال، داشتن یک پیشنهاد شغلی ممکن است شانس شما را در جریان اکسپرس اینتری آلبرتا افزایش دهد.

سالانه چند مهاجر به آلبرتا می آیند؟

بر اساس داده های اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، آلبرتا در سال به طور متوسط ​​پذیرای بیش از ۴۰۰۰۰ مهاجر جدید است.

[vc_text_separator title=”آخرین اخبار”][ra_latest_posts style=”thumbnail-left” post_type=”post” posts_per_page=”10″]
Menu