ریجکت شدن درخواست مجوز تحصیلی

ریجکت شدن درخواست مجوز تحصیلی

افرادی که درخواست کرده اند، اما رد شده اند، برای مجوز تحصیلی کانادا ممکن است بتوانند دوباره درخواست کنند یا به دنبال کمک حرفه ای در روند درخواست خود باشند.

دانش آموزان متقاضی که مجوز تحصیلی کانادا رد شده است ممکن است خود را در یک موقعیت خسته کننده ببینند. پس از در گرفتن پذیرش از یک مدرسه کانادایی (دانشگاه، کالج، و یا دیگر موسسه تعیین شده) ، آماده درخواست برای مجوز تحصیلی باشید.

دلایل ریجکتی

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در بیشتر موارد نامه ای را در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد که دلایل ردی را آشکار می کند. برخی از دلایل رایج که چرا IRCC ممکن است درخواست مجوز تحصیلی را رد می کند شامل ناتوانی متقاضی در موارد زیر است:

 • نشان دادن اثبات ظرفیت مالی برای حمایت از خودتان در حالی که تحصیل در کانادا;
 • قبولی در آزمون پزشکی (در صورت نیاز)؛
 • متقاعد کردن افسر مهاجرت است که قصد اصلی خود را از آمدن به کانادا است به تحصیلی; and/or
 • متقاعد کردن افسر مهاجرت که او کانادا را ترک خواهد کرد هنگامی که دوره تحصیلی خود را کامل است.

با توجه به استدلال پشت تصمیم برای امتناع، متقاضیان ممکن است قادر به:

 • در نظر گرفتن دلایل اعلام شده برای امتناع و آماده سازی یک برنامه جدید؛ یا
 • مشورت وکیل برای کمک به بررسی رسمی از تصمیم.
بررسی الزامات مجوز تحصیلی کانادا

اگر و هنگامی که درخواست اجازه تحصیل رد شود، اولین چیزی که باید بررسی شود باید معیارهای واجد شرایط بودن باشد. به منظور واجد شرایط برای تحصیل در کانادا در مجوز تحصیل، دانشجویان آینده نگر بین المللی باید:

 • توسط یک موسسه یادگیری تعیین شده در کانادا پذیرفته شده اند؛
 • ثابت کنند که پول کافی برای پرداخت پول دارند:
  • شهریه،
  • هزینه های زندگی برای خود و هر یک از اعضای خانواده که با آنها به کانادا می آیند، و
  • بازگشت حمل و نقل برای خود و هر یک از اعضای خانواده که با آنها به کانادا می آیند;
 • یک شهروند مطیع قانون بدون سابقه کیفری باشید و خطری برای امنیت کانادا ن باشید. گواهی پلیس (یا گواهی) ممکن است مورد نیاز باشد؛
 • در سلامت خوب و مایل به تکمیل معاینه پزشکی، در صورت لزوم؛ و
 • راضی کردن یک افسر مهاجرت که آنها کانادا را ترک خواهد کرد در پایان اقامت مجاز.

استثنائات از معیارهای فوق ممکن است برای نمایندگان خارجی به کانادا و اعضای خانواده آنها، اعضای نیروهای مسلح خارجی از کشورهای خاص، اتباع خارجی با وضعیت ثبت شده هند، و افرادی که مایل به انجام یک برنامه تحصیلی کوتاه مدت در کانادا (کمتر از شش ماه) ساخته شده است  .

درخواست برای بررسی تصمیم

ردی مجوز تحصیلی به طور معمول ناشی از عدم رضایت افسر بررسی پرونده از یک یا چند معیار واجد شرایط بودن متقاضی است. اگر متقاضی بتواند ثابت کند که در واقع معیارها را برآورده می کند، ممکن است زمینه هایی برای درخواست بررسی توسط دادگاه فدرال کانادا داشته باشد.

در بیشتر موارد، وکیل باید به نمایندگی از متقاضی مجوز تحصیل درخواست بررسی قضایی کند.

دریافت کمک با درخواست اجازه تحصیل

اگر درخواست اجازه تحصیل شما رد شده است و شما می خواهید برای دریافت کمک، لطفا از فرم تماس زیر برای ارتباط با یکی از متخصصان ما به طور مستقیم استفاده کنید.

درخواست مجوز تحصیل با جریان مستقیم دانشجویی

جریان مستقیم دانشجویی، یا SDS، برنامه جدیدی است که برای سریع تر و کارآمدتر کردن روند درخواست مجوز تحصیلی کانادایی برای برخی دانشجویان بین المللی طراحی شده است.

برنامه SDS در حال حاضر به ساکنان ۱۴ کشور جهان خدمت می کند: آنتیگوا و باربودا، برزیل، چین، کلمبیا، کاستاریکا، هند، مراکش، پاکستان، پرو، فیلیپین، سنگال، سنت وینسنت و گرنادین ها، ترینیداد و توباگو، و ویتنام.

کانادا با هدف پردازش تمام برنامه های کاربردی مجوز تحصیلی واجد شرایط برای پردازش SDS در ۲۰ روز تقویم.

واجد شرایط بودن برای دانش آموز کانادا جریان مستقیم

برای ارائه درخواست اجازه تحصیل کانادایی از طریق برنامه SDS، متقاضیان آینده نگر دانشجویی باید:

 • ارائه یک نسخه از یک نامه پذیرش از یک موسسه یادگیری تعیین شده کانادا؛
 • ارائه سند تایید برای آزمون سلامت جسمی متقاضی
 • ثابت کند که آنها یک گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از $۱۰,۰۰۰ به دست آورده اند
 • ثابت کند که شهریه سال اول تحصیل پرداخت می شود؛ و
 • اتمام تحصیل دبیرستان به زبان انگلیسی در برنامه درسی کانادا و یا نشان دادن نتایج آزمون زبان IELTS از نمره ۶ و یا NCLC 7 برای فرانسه.
 • درخواست را در یک مرکز درخواست ویزا (VAC) ارسال کنید.

درخواستی که تأیید می شود، معرفی نامه ای صادر خواهد شد، یا آنچه رسماً به عنوان معرفی نامه نقطه ورود شناخته می شود، و ویزای اقامت موقت برای ورود به کانادا.

نامه معرفی، یا نامه نقطه ورود (POE) توسط مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به عنوان مدرک تأیید مجوز تحصیل صادر می شود و به محض ورود به کانادا به افسر ویزا ارائه می شود.

شهروندان یکی از کشورهای ذکر شده در بالا نمی توانند در زمان درخواست مجوز تحصیل از طریق برنامه SDS در کشور دیگری ساکن باشند.

مزایای استفاده از تحصیل با جریان مستقیم دانشجویی

زمان پردازش مجوز تحصیلی سریع تر است. IRCC می گوید از طریق برنامه SDS برنامه های کاربردی کامل به محض دریافت بررسی خواهد شد.

اگر یک برنامه کاربردی شرایط لازم برای برنامه SDS را برآورده نمی کند، IRCC تسلیم را به عنوان یک درخواست اجازه تحصیلی منظم پردازش خواهد کرد. در حال حاضر زمان پردازش مجوز تحصیل کانادا بر اساس کشور محل اقامت متفاوت است.

دانشجویان بین المللی در کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا در موقعیت بسیار خوبی قرار دارند تا حرفه خود را در کانادا توسعه دهند و به طور دائم بمانند. تصمیمی که قبلا برای تحصیل در کانادا گرفته ای شما را در موقعیت منحصر به فردی قرار می دهد.

دریافت بیشترین زمان ممکن ماندن در کانادا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توانید از فرصت های ارائه شده توسط کانادا استفاده کامل کنید.

 • کار در حین تحصیل
 • اعضای خانواده را برای پیوستن به شما در کانادا بیاورید
 • اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی
 • کسب تجربه کاری ارزشمند کانادایی
 • کشف مسیر خود را به اقامت دائم
 • وضعیت اقامت دائم، و در نهایت شهروندی کانادا
کار در حین تحصیل

اجازه تحصیل کانادایی شما فقط به شما حق حضور در دانشگاه یا کالج را نمی دهد، بلکه به شما این حق را می دهد که تا ۲۰ ساعت در هفته در طول جلسات منظم دانشگاهی، و تمام وقت در طول استراحت های دانشگاهی برنامه ریزی شده، خارج از محوطه دانشگاه کار کنید.

این فرصت به طور کلی به همسالان شما که تصمیم به تحصیل در کشورهای دیگر مانند ایالات متحده گرفتند، پرداخت نمی شود. این اجازه می دهد تا شما را به مقداری پول برای تامین بودجه مطالعات در حال انجام و هزینه های زندگی خود را، در حالی که به شما ارتباطات در بازار کار محلی است. این شبکه های حرفه ای می تواند منجر به فرود یک کار بزرگ پس از فارغ التحصیلی.

اعضای خانواده را برای پیوستن به شما در کانادا بیاورید

دولت کانادا، بدون نام بردن دانشگاه یا کالجی که در آن شرکت می کنید، می خواهید در حالی که در کانادا تحصیل می کنید خوشحال باشید. در نتیجه، شما قادر به همسر / شریک زندگی مشترک خود را به شما در کانادا بپیوندند، و همچنین هر فرزند وابسته است. همسر/شریک زندگی شما می تواند درخواست اجازه کار باز  را داشته باشد و به او این امکان را می دهد که به کانادا بیاید و برای هر کارفرمایی کار کند، در حالی که فرزندان شما نیز ممکن است به شما بپیوندند.

اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی پس از فارغ التحصیلی

بر اساس برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی، شما می توانید اجازه کار معتبر تا سه سال، بسته به مدت زمان برنامه تحصیلی خود را به دست آوردن.

 • هیچ پیشنهاد شغلی مورد نیاز است.
 • کار با هر کارفرما در سراسر کانادا و تغییر شغل زمانی که شما می خواهید.
 • دریافت کنید که همه مهم کانادا تجربه کار به عنوان شما به سمت به دست آوردن اقامت دائم کار می کنند.

بسیاری از فارغ التحصیلان بین المللی از PGWP به عنوان سنگ پله به یک حرفه موفق در کانادا، و به سمت اقامت دائم کانادا استفاده می کنند.

کسب تجربه کاری ارزشمند کانادایی

بسیاری از برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا تأکید زیادی بر تجربه کاری متقاضیان در کانادا دارند. به عنوان یک فارغ التحصیل که قبلا وارد بازار کار کانادا شده است، شما ثابت کرده اند که شما یک دارایی برای این کشور هستید. شما می توانید اعتماد, شما باهوش, شما تحصیل کرده, و شما همراه با همکاران – بنابراین البته کانادا می خواهد شما را به ماندن در اطراف بیش از فقط چند سال. در حین کار در کانادا، می توانید اتصالاتی بسازید که در طول دوران حرفه ای به شما کمک کند. به طور کلی، تجربه کاری کانادایی شما به احتمال زیاد ارزشمند ثابت می کند.

چگونه مسیر خود را به اقامت دائم انتخاب نماییم

احتمالا مسیرهای بیشتری برای اقامت دائم کانادا از آنچه شما فکر می کنید وجود دارد. آیا می دانید که برخی از استان ها به فارغ التحصیلان خاصی از موسسات در استان های دیگر اجازه می دهند تا در برنامه نامزد استانی خاص خود (PNP) درخواست کنند؟ درسته. و آیا می دانستید که دولت فدرال نیز مسیرهای متعددی را برای اقامت دائم فراهم می کند؟ این هم درست است.

مطمئن شوید که شما یک برنامه در محل برای ساخت این انتقال مهم، و دریافت کمک اگر شما از تمام گزینه های بالقوه خود را مطمئن نیستید.

وضعیت اقامت دائم، و در نهایت شهروندی کانادا

این هدف نهایی بسیاری است، اگر نه بیشتر، دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا. وضعیت اقامت دائم تعدادی از حقوق از جمله حق زندگی و کار در هر نقطه از کانادا را بدون نیاز به اولین بار تضمین مجوز کار اعطا می کند. همچنین گامی در طول مسیر شهروندی کانادا است. کانادا به دنبال همگروهی خود از دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی برای تبدیل شدن به تازه واردان پیشرو آن است. شما زبان (ها)، تجربه و آموزش و پرورش را آموخته اند، و ثابت کرده اند که شما شایسته پیوستن به خانواده کانادایی هستید. بنابراین، چرا برای بالا هدف نیست و اقامت دائم و شهروندی به عنوان هدف نهایی خود را؟

برای پیدا کردن اگر شما واجد شرایط برای هر یک از برنامه های مهاجرت اقتصادی، پر کردن یک ارزیابی آنلاین رایگان است.

بیمه درمانی دانشجویی در سراسر کانادا

بیمه نامه های درمانی از استانی به استان دیگر متفاوت است. دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند باید در مورد در دسترس بودن بیمه در استان مورد نظر خود تحقیق کنند. دانشجویان بین المللی در کانادا ملزم به اخذ بیمه درمانی برای مدت اقامت خود در کانادا هستند. استان های خاصی پوشش بهداشتی استانی را چه به صورت رایگان و چه برای حق بیمه به برخی دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. در این موارد معمولاً دانشجویان بین المللی ملزم به درخواست در استان هستند.

استان پوشش استانی برای دانشجویان بین المللی؟ الزامات اساسی اطلاعات بیشتر
آلبرتا بله
 • حداقل ۱۲ ماه اجازه تحصیل
 • حداقل ۱۲ ماه اقامت در آلبرتا
دارندگان مجوز تحصیل برای بیش از سه ماه و کمتر از ۱۲ ماه ممکن است واجد شرایط باشند در صورتی که توانند قصد خود را برای اقامت در آلبرتا به مدت حداقل ۱۲ ماه نشان دهند.

دانشجویان زیر ۱۸ سال باید به بیمه والدین یا سرپرست اضافه شوند.

باید در عرض ۹۰ روز پس از ورود به آلبرتا اعمال می شود.

بریتیش کلمبیا بله حداقل شش ماه اجازه تحصیل پوشش پس از سه ماه آغاز می شود. به دانشجویان بین المللی توصیه می شود که به محض ورود بلافاصله درخواست کنند؛ پوشش در اولین روز از ماه سوم پس از آغاز می شود. به عنوان مثال اگر دانش آموزی در ۲۵ اوت برسد، پوشش او از اول نوامبر آغاز می شد. دانشجویان بین المللی باید به دنبال پوشش برای آن سه ماه.
مانیتوبا بله
 • حداقل شش ماه اجازه تحصیل
 • حداقل شش ماه اقامت در هر سال تقویم
نیوبرانزویک بله حداقل ۳ ماه اقامت در نیوبرانزویک. دانشجویان بین المللی ملزم به ارائه موارد زیر هستند:

 • اثبات ثبت نام در مطالعات تمام وقت در یک موسسه نیوبرانزویک پس از ثانویه؛
 • مجوز تحصیل معتبر؛ و
 • تاریخ ورود به نیوبرانزویک.
نیوفاندلند و لابرادور بله حداقل ۱۲ ماه اجازه تحصیل
سرزمین های شمال غربی بله حداقل ۱۲ ماه اجازه تحصیل
نوا اسکوشیا بله حداقل ۱۲ ماه اجازه تحصیل دانشجو می تواند در پی تاریخ ورود به نوا اسکوشیا به عنوان دانشجو، روز اول ماه سیزدهم را برای پوشش درخواست کند. دانشجو نباید بیش از ۳۱ روز متوالی خارج از استان بوده باشد.  دانش  آموز ورود به نوا اسکوشیا در ماه ژوئیه نمی تواند درخواست تا ماه اوت سال بعد. برای پوشش مداوم، یک کپی از هر مجوز تحصیلی باید به نوا ارسال شود اسکوشیا کارت بهداشت (MSI) و اعلامیه باید هر سال امضا شود.
انتاریو خیر بیشتر دانشگاه های انتاریو در طرح بیمه درمانی دانشگاه (UHIP) شرکت می کنند. دانشجویان بین المللی در موسسات شرکت کننده باید در این طرح ثبت نام کنند، مگر اینکه در غیر این صورت معاف شوند.
جزیره پرنس ادوارد خیر دانشجویان بین المللی ملزم به اخذ بیمه خصوصی هستند. موسسات ممکن است طرح های پوششی خود را ارائه دهند که ممکن است اختیاری یا اجباری باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسات مشورت کنید.
کبک خیر، با استثنا دانشجویان بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، لوکزامبورگ، نروژ، پرتغال و سوئد ممکن است به دلیل توافقات دوجانبه بین کبک و کشورشان واجد شرایط باشند.

برخی از بورسیه های دانشجویی در کبک شامل ارائه بیمه درمانی است.

مگر در غیر این صورت معاف، دانشجویان بین المللی ملزم به اخذ بیمه خصوصی هستند. موسسات ممکن است طرح های پوششی خود را ارائه دهند که ممکن است اختیاری یا اجباری باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسات مشورت کنید.

ساسکاچوان بله مجوز تحصیل و اثبات ثبت نام تمام وقت
یوکان خیر
در کانادا دارندگان مجوز تحصیل ملزم به پیگیری فعال مطالعات خود هستند.

این بدان معنی است که، در میان چیزهای دیگر، باقی مانده ثبت نام در یک موسسه یادگیری تعیین شده، پیشرفت به موقع و معقول در جهت تکمیل برنامه تحصیلی خود را، و حفظ وضعیت مهاجرت خود را.

تحصیل خود را بطور فعال دنبال کنید

دارندگان مجوز تحصیل ملزم به پیگیری فعال تحصیل خود هستند. شما باید در تمام وقت و یا گاهی اوقات پاره وقت اعتبار بار ثبت نام به طور فعال به دنبال تحصیل خود را در نظر گرفته شود. با این حال ، به منظور کار در کانادا در مجوز تحصیلی ، شما نیاز به حفظ وضعیت تمام وقت. هر موسسه تعریف خود را از تحصیل تمام وقت تعیین می کند. با این حال، تحصیل تمام وقت معمولاً به معنای حداقل ۹ اعتبار (۳ دوره) در هر ترم است.

گزارش

بر اساس قانون، موسسات یادگیری تعیین شده  کانادا به طور دوره ای در مورد وضعیت ثبت نام هر دانشجوی بین المللی به مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا  (IRCC) گزارش می دهند.

شرایط

افسران مهاجرت کانادا شرایطی را بر مجوز تحصیل شما تحمیل می کنند. این موارد ممکن است شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

 • ممکن است نوع تحصیل و یا دوره شما
 • موسسه آموزشی که می توانید در آن شرکت کنید؛
 • محل تحصیل
 • زمان و دوره تحصیل
 • زمان ها و مکان معاینه پزشکی
 • زمان و مکان هایی که در آن شما باید برای ارائه شواهد از انطباق با شرایط
 • ممنوعیت اجازه کاردر حین تحصیل
 • مدت اقامت شما در کانادا

عدم رعایت این شرایط می تواند پیامدهای جدی داشته باشد.

درخواست تجدید مجوز تحصیل

شما باید قبل از انقضای اجازه تحصیل خود در صورتی که می خواهید به تحصیل در کانادا ادامه می دهند درخواست کنید. مدارس توصیه می کنند که حداقل سه ماه قبل از انقضای وضعیت خود درخواست کنید، تا اجازه پردازش زمان را بدهد. در صورت درخواست تمدید، باید در کانادا بمانید و شرایط اجازه تحصیل اصلی خود را برآورده کنید (به عبارت دیگر: شما نمی توانید مدرسه را ترک کنید و شروع به کار کنید).

مجوزهای تحصیلی منقضی شده

اگر شما اجازه تحصیل منقضی می شود و شما برای تمدید درخواست نشده است، شما باید تحصیلی و / یا کار بلافاصله متوقف شود، به عنوان شما خارج از وضعیت در نظر گرفته خواهد شد.

اگر شما خارج از وضعیت سقوط، شما باید برای ترمیم وضعیت درخواست. شما ۹۰ روز از روزی که اجازه تحصیل شما منقضی می شود برای درخواست این ترمیم وقت خواهید داشت. این برنامه فقط می تواند در داخل کانادا انجام شود و شما نیاز به باقی ماندن در این کشور تا زمانی که تصمیم گیری در مورد درخواست خود را برای ترمیم وضعیت گرفته شده است. فرایند ترمیم می تواند چند ماه طول بکشد و هیچ تضمینی وجود ندارد که درخواست شما برای مجوز تحصیلی جدید موفق باشد.

مجوز تحصیل از دست رفته

شما نیاز به درخواست جایگزینی با راه اندازی یک برنامه کاربردی به نام “تایید وضعیت و یا جایگزینی یک سند مهاجرت.” در این موارد شما ممکن است به تحصیل در کانادا ادامه می دهند اما تا زمانی که نسخه ای از مجوز تحصیل خود را به دست آورید نباید آنجا را ترک کنید.

گرفتن یک ترم استراحت

اگر می خواهید ترم را کنسل کنید، می تواند بر مجوز تحصیل و توانایی کار شما تأثیر بگذارد. با مشاور دانشجویی بین المللی خود زمان دور از تحصیل خود را بررسی کنید.

گپهای تحصیلی منظم و برنامه ریزی شده

یک گپ تحصیلی منظم یا برنامه ریزی شده به عنوان تعطیلات تابستانی، هفته خواندن، تعطیلات زمستانی، یا دوره گذار بین فارغ التحصیلی و دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی تعریف می شود. به گزارش IRCC، یک استراحت متوالی چهار ماهه تنها می تواند گرفته شود:

 • یک بار در تقویم یک سال
 • دانش آموزان قبل و بعد از ثبت نام دوره تمام وقت یک استراحت برنامه ریزی شده دارند
تجدید یا تغییر اجازه تحصیل

در طول تحصیل در کانادا، ممکن است لازم باشد که اجازه تحصیل خود را تمدید یا تمدید کنید. حفظ وضعیت قانونی در کانادا در طول این فرایند بسیار مهم است.

حفظ وضعیت در کانادا

مهم است که از مدت اقامت مجاز خود در کانادا تجاوز نکنید بدون اینکه ابتدا برای تغییر وضعیت درخواست دهید.

علاوه بر این، شما همیشه باید از هر شرایطی مانند محدودیت در ماهیت کار، حداکثر ساعت هایی که می توانید در هفته کار کنید، چه مدت می توانید تحصیلی کنید و غیره تبعیت کنید.

مطمئن باشید که مجوز تحصیل خود را با دقت بررسی کنید و خود را با هر شرایطی که در آن وجود دارد آشنا کنید.

اگر قبل از انقضای وضعیت فعلی خود برای تمدید وضعیت فعلی یا تغییر وضعیت خود اقدام نکنید، باید قبل از ارسال درخواست بازگشت، کانادا را ترک کنید.

اگر درخواست خود را برای تمدید یا تغییر وضعیت قبل از انقضای وضعیت فعلی خود ارسال کنید، تا زمانی که تصمیمی در مورد درخواست شما اتخاذ نشود، به عنوان یک مقیم موقت در “وضعیت حفظ شده” در نظر گرفته می شوید. شما باید یک کپی از اسنادی که ثابت می کند درخواست تمدید وضعیت درخواست شده است (اثبات هزینه پستی یا تحویل پیک، رسید ارسال اینترنتی و غیره) را نگه دارید. علاوه بر این، اگر وضعیت شما قبل از تصمیم گیری منقضی شود، فقط تا زمانی که در کانادا بمانید می توانید به تحصیل ادامه دهید. این قانون فقط در مورد برنامه های کاربردی برای اقامت موقت اعمال می شود. اگر درخواست اقامت دائم می کنید، تا زمانی که تصمیمی گرفته نشده باشد، اجازه اقامت در کانادا را نخواهید داشت، مگر اینکه وضعیت موقت معتبری به عنوان بازدید کننده، دانشجو یا کاری داشته باشید. اگر با رعایت نکردن شرایط مجوز تحصیل، وضعیت خود را در کانادا از دست بدهید، می توانید ظرف ۹۰ روز پس از از دست دادن چنین وضعیتی، برای بازگرداندن وضعیت خود اقدام کنید.

تمدید/ تمدید اجازه تحصیل

اگر مجوز تحصیل شما قبل از تکمیل برنامه تحصیلی شما منقضی شود، باید برای تمدید درخواست دهید. شما باید قبل از انقضای مجوز تحصیلی جدید برای مجوز تحصیلی جدید درخواست دهید، و به طور کلی ایده خوبی است که درخواست خود را حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای مجوز فعلی خود ارسال کنید. می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین یا از طریق پست ارسال کنید. پس از تایید تمدید مجوز تحصیل شما، در صورت لزوم می توانید برای ویزای اقامت موقت (TRV) درخواست دهید. اگر در کبک تحصیل می کنید، ممکن است نیاز به دریافت گواهینامه پذیرش جدید کبک/کبک (CAQ) داشته باشید. به عنوان یک قانون کلی، اگر به مجوز تحصیل نیاز دارید، به CAQ نیز نیاز دارید.

تغییر موسسه آموزشی

IRCC بیان می کند که دانشجویان برای انتقال بین مؤسسات آموزشی، برنامه های تحصیلی یا سطوح تحصیلی نیازی به دریافت مجوز تحصیلی جدید ندارند. دانشجو می تواند تا زمانی که مجوز تحصیل او معتبر باشد در کانادا تحصیل کند.

ویزای اقامت موقت (ویزای بازدید کنندگان) برای کانادا

کانادا هر ساله از بیش از ۳۵ میلیون نفر از ساکنان موقت (غیر مهاجر) استقبال می کند. به جز شهروندان کانادایی و ساکنان دائم، همه افراد دیگر نیاز به اجازه ورود به کانادا به عنوان بازدید کننده دارند. مگر اینکه شهروندان یک کشور معاف از ویزا  باشند، افرادی که مایل به ورود به کانادا برای یک هدف موقت هستند، مانند گردشگران، کارگران موقت خارجی (  افرادی که مجوز کار دارند) و دانشجویان بین المللی (افراد دارای مجوز تحصیل) باید درخواست کنند و ویزای اقامت موقت (TRV)  دریافت کنند.

انتظار می رود شهروندان کشورهای معاف از ویزا که قصد سفر به کانادا را از طریق هوایی دارند، قبل از عزیمت به کانادا درخواست مجوز سفر الکترونیکی به دست آمده (eTA) را  کرده باشند. استثنائات این امر شامل شهروندان ایالات متحده است که بدون در نظر گرفتن ملیت خود نیاز به TRV یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) و دارندگان گرین کارت در ایالات متحده دارند که برای آمدن به کانادا نیاز به eTA دارند.  مگر اینکه در غیر این صورت از شرط به دست آوردن TRV یا eTA معاف, افرادی که نیاز به TRV نیاز به eTA, و بالعکس.

TRV سندی است که توسط یک اداره ویزای مهاجرت کانادا در خارج از کانادا صادر می شود و نشان می دهد که دارنده شرایط لازم برای پذیرش در کانادا به عنوان یک بازدید کننده را برآورده کرده است. TRV ها ممکن است برای یک ورودی یا چند ورودی باشند. به عنوان یک قاعده کلی، گردشگران برای یک دوره شش ماهه پذیرش می شوند. کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین‌المللی برای دوره‌های زمانی مختلف، که به صورت موردی تعیین می‌شود، پذیرش می‌شوند. بخشهای اضافی ممکن است از داخل کانادا درخواست شود.

توجه به این نکته مهم است که داشتن یک TRV معتبر لزوماً به این معنا نیست که افسر در بدو ورودی کانادا، بازدیدکننده را به کانادا می‌پذیرد. در بدو ورودی، همه بازدیدکنندگان باید نشان دهند که هدف آنها از سفر به کانادا موقتی است. افسران در بدو ورودی همه افرادی را که به نظر آنها قصد خروج از کانادا را در انقضای وضعیت بازدیدکننده خود ندارند از پذیرش خودداری خواهند کرد.

موارد قابل توجه:

برخی از متقاضیان ممکن است نیاز به معاینه پزشکی داشته باشند. این مربوط به برخی از افرادی است که قصد اقامت در کانادا را دارند و اخیراً از کشورهای خاصی بازدید کرده اند و همچنین افرادی که قصد دارند در مشاغل خاصی در کانادا کار کنند. سوپیشینه و پزشکی ممکن است مانع از ورود بازدیدکننده به کانادا شود. بازدیدکنندگان از کانادا باید بتوانند توانایی خود را در حمایت از خود در طول اقامت موقت مورد نظر خود در کانادا ثابت کنند. شهروندان برخی کشورها ممکن است نیاز به ارائه اطلاعات بیومتریک داشته باشند.

لیست مجوز ورود به کانادا برای هر کشور:

ویزای اقامت موقت TRV برای شهروندان برخی کشورها مورد نیاز است. جدول زیر مشخص می کند که کدام افراد برای ورود به کانادا به TRV نیاز دارند و کدام افراد به eTA نیاز دارند.

کشور

سند / مجوز مورد نیاز

افغانستان TRV
آلبانی TRV
الجزایر TRV
آندورا eTA
آنگولا TRV
آنگویلا eTA
آنتیگوا & باربودا TRV
آرژانتین TRV
ارمنستان TRV
استرالیا eTA
اتریش eTA
آذربایجان TRV
باهاما eTA
بحرین TRV
بنگلادش TRV
باربادوس eTA
بلاروس TRV
بلژیک eTA
بلیز TRV
بنین TRV
برمودا eTA
بوتان TRV
بولیوی TRV
بوسنی-هرزگوین TRV
بوتسوانا TRV
برزیل TRV/eTA*
برونئی eTA
بلغارستان eTA
بورکینافاسو TRV
بوروندی TRV
کامبوج TRV
کامرون TRV
کیپ ورد TRV
جمهوری آفریقای مرکزی TRV
چاد TRV
شیلی eTA
چین TRV
کلمبیا TRV
کومور TRV
کنگو، جمهوری دموکراتیک TRV
کنگو، جمهوری TRV
کاستاریکا TRV
کرواسی eTA
کوبا TRV
قبرس eTA
جمهوری چک eTA
دانمارک eTA
جیبوتی TRV
دومینیکا TRV
جمهوری دومینیکن TRV
اکوادور TRV
مصر TRV
السالوادور TRV
گینه استوایی TRV
اریتره TRV
استونی eTA
اتیوپی TRV
فیجی TRV
فنلاند eTA
فرانسه eTA
گابون TRV
گامبیا TRV
گرجستان TRV
آلمان eTA
غنا TRV
یونان eTA
گرنادا TRV
گواتمالا TRV
گینه TRV
گویان TRV
هائیتی TRV
هندوراس TRV
مجارستان eTA
ایسلند eTA
هند TRV
اندونزیایی TRV
ایران TRV
عراق TRV
ایرلند eTA
اسرائیل (دارندگان گذرنامه) eTA
اسرائیل (دارندگان سند سفر به جای گذرنامه) TRV
ایتالیا eTA
ساحل عاج TRV
جامائیکا TRV
ژاپن eTA
اردن TRV
قزاقستان TRV
کنیا TRV
کیریباتی TRV
کره شمالی TRV
کره جنوبی eTA
کوزوو TRV
کویت TRV
قرقیزستان TRV
لائوس TRV
لتونی eTA
لبنان TRV
لسوتو TRV
لیبریا TRV
لیبی TRV
لیختن اشتاین eTA
لیتوانی eTA
لوکزامبورگ eTA
ماکائو TRV
مقدونیه TRV
ماداگاسکار TRV
مالاوی TRV
مالزی TRV
مالدیو TRV
مالی TRV
مالت eTA
موریتانی TRV
موریس TRV
مکزیک eTA
مولداوی TRV
موناکو eTA
مغولستان TRV
مونته نگرو TRV
مراکش TRV
موزامبیک TRV
میانمار TRV
نامیبیا TRV
نپال TRV
هلند eTA
نیوزیلند eTA
نیکاراگوئه TRV
نیجر TRV
نیجریه TRV
نروژ eTA
عمان TRV
پاکستان TRV
پالائو TRV
پاناما TRV
پاراگوئه TRV
پرو TRV
فیلیپین TRV
لهستان eTA
پرتغال eTA
قطر TRV
رومانی eTA
روسیه TRV
رواندا TRV
سن مارینو eTA
سائو تومه پرینسپی TRV
عربستان سعودی TRV
سنگال TRV
صربستان TRV
سیشل TRV
سیرالئون TRV
سنگاپور eTA
اسلواکی eTA
اسلوونی eTA
سومالی TRV
آفریقای جنوبی TRV
اسپانیا eTA
سری لانکا TRV
سنت کیتس & نویس TRV
سودان TRV
سورینام TRV
سوئیزلند TRV
سوئد eTA
سوئیس eTA
سوریه TRV
تایوان eTA
تاجیکستان TRV
تانزانیا TRV
تایلند TRV
توگو TRV
تونگا TRV
ترینیداد و توباگو TRV
تونس TRV
ترکیه TRV
ترکمنستان TRV
ترک ها و کایکوس eTA
تووالو TRV
اوگاندا TRV
اوکراین TRV
امارات متحده عربی eTA
بریتانیا eTA
ایالات متحده آمریکا هیچکدام (سند سفر مورد نیاز در مرز)
اروگوئه TRV
ازبکستان TRV
وانواتو TRV
ونزوئلا TRV
ویتنام TRV
یمن TRV
زامبیا TRV
زیمبابوه TRV

*توجه: از ۱ می ۲۰۱۷، برخی از شهروندان برزیل می توانند بدون دریافت ویزای اقامت موقت (TRV، که به عنوان ویزای بازدید کننده نیز شناخته می شود) به کانادا پرواز کنند. در عوض، این افراد باید قبل از سوار شدن به پرواز خود برای مجوز سفر الکترونیکی (eTA) درخواست دهند. این اقدام برای شهروندان یکی از سه کشوری که در ۱۰ سال گذشته ویزای کانادا داشته اند یا در حال حاضر دارای ویزای غیرمهاجرتی (بازدیدکننده) معتبر ایالات متحده (ایالات متحده) هستند اعمال می شود. افرادی که این معیارها را ندارند یا با ماشین، اتوبوس، قطار یا قایق به کانادا سفر می کنند، همچنان به TRV نیاز دارند. در ۱ دسامبر، کانادا شرایط ویزا را برای همه شهروندان رومانیایی و بلغارستانی لغو کرد. دولت اعلام نکرده است که آیا این سیاست ممکن است برای برزیلی ها اجرا شود یا نه.

Menu